loading...

بست بیوگرافی

همسر  مهدی براتی,  مهدی براتی و همسرش, مهدی براتی کیست؟,عکس همسر  مهدی براتی,فیلم  مهدی براتی ,عکس  مهدی براتی,  مهدی براتی ویکی پدیا,خانه / ثروت  مهدی براتی,بیوگرافی  مهدی براتی,کانال تلگرام  مهدی براتی,پسر  مهدی براتی ,  مهدی براتی متولد, مهدی براتی, مهدی براتی کجاست؟,  مهدی براتی ازدواج,دختر  مهدی براتی ,کلیپ  مهدی براتی,  مهدی براتی بدون آرایش,ارتباط با  مهدی براتی,  مهدی براتی قبل عمل زیبایی,  مهدی براتی…

بیوگرافی مهدی براتی

حسین بازدید : 251 جمعه 25 آبان 1397

همسر  مهدی براتی,  مهدی براتی و همسرش, مهدی براتی کیست؟,عکس همسر  مهدی براتی,فیلم  مهدی براتی ,عکس  مهدی براتی,  مهدی براتی ویکی پدیا,خانه / ثروت  مهدی براتی,بیوگرافی  مهدی براتی,کانال تلگرام  مهدی براتی,پسر  مهدی براتی ,  مهدی براتی متولد, مهدی براتی, مهدی براتی کجاست؟,  مهدی براتی ازدواج,دختر  مهدی براتی ,کلیپ  مهدی براتی,  مهدی براتی بدون آرایش,ارتباط با  مهدی براتی,  مهدی براتی قبل عمل زیبایی,  مهدی براتی کیست,سایت رسمی  مهدی براتی,اینستاگرام Instagram  مهدی براتی ,زندگی نامه  مهدی براتی,شماره تلفن  مهدی براتی,آخرین خبر  مهدی براتی,

بيوگرافي آقای مهدي براتي باقرآباد

لطفا خودتان را معرفي نموده و به عنوان پيشكسوت صنعت مرغداري ايران توضيحاتي از شروع فعاليتتان در اين حرفه بدهيد؟
اينجانب مهدي براتي باقرآباد متولد 1306 ساكن مشهد فعاليت خود را در زمينه مرغداري از حدود سال 1332 بعد از اصل 4 آغاز كردم . در آن زمان مرغ به صورت سنتي در منازل و كوچه و خيابان يافت مي شد و هرفرد با داشتن تعدادي مرغ مي توانست تامين تخم مرغ و گوشت مرغ خانواده خودرا انجام دهد. با رونق گرفتن واردات پس از قانون اصل 4 در سال 1332 تعدادي مرغ به كشور وارد شد كه عمدتا شامل نژاد معروف به گل باقالي بود كه هم خصوصيات مرغ گوشتي و هم خصوصيات مرغ تخمگذار فعلي را دارا بود. بنده به همراه يكي از دوستانم جناب آقاي محسن ملايري اقدام به خريد 34 قطعه از اين مرغ ها نموده و شروع به پرورش آنها را در يك اطاق سه در چهار در منزل ايشان واقع در خيابان آخوند خراساني فعلي نموديم.
تهيه دان مرغ در آن زمان به چه صورت بود؟
دان مرغ به شكل و تنوع كنوني در دسترس نبود و محدود به اقلامي مانند گندم ، سبوس ، كنجاله پنبه و كنجاله كنجد و گاهي اگر استخوان پيدا مي شد . اين اجناس را عمدتا از محله پايين خيابان مشهد(خيابان نواب صفوي فعلي) تهيه مي كرديم و كنجاله ها را از روغن كشي هاي مرسوم در آن زمان تهيه مي كرديم واستخوان را نيز از ضايعات طباخي ها تهيه و در هاون هاي سنگي آسياب مي كرديم.
پس از آن به چه صورت كار خود را ادامه و گسترش داديد؟
در حدود سال 1333 نژادهاي جديدي از مرغ (مانند نژاد نيوهمشاير)به ايران وارد شد كه به علت نبود زنجيره صنعت مرغداري به صورت نوين و نبود مرغداري هاي پرورش اجداد و مرغ مادر ، اين مرغ ها عملا به صورت دسته دو و سه به دست ما مي رسيد. در همان سال تعداد 400 قطعه از اين مرغ ها را خريداري و به يكي از دكان هاي سر منزل خودمان واقع در خيابان زهره ميلان سيزدهم(خيابان بهار فعلي) منتقل و شروع به پرورش آن ها نمودم. براي استفاده از مساحت بيشتر ، اين فضا را با شمع و تخته هاي چوبي به 2 طبقه تبديل كرده و بستر را براي پرورش فراهم نمودم. در آن سال و سال بعد از آن خروس در مشهد ناياب شده بود . به طوري كه هر دانه تخم مرغ 5/3 ريال و هر قطعه خروس 80 الي 120 تومان به فروش مي رفت . از 400 قطعه پرنده ما حدود 200 قطعه خروس بود كه در طول دوره به فروش رفت و الباقي مرغ ها در انتهاي دوره جمعا به مبلغ 5000 تومان به فروش رفت. اما فروش مرغ در پايان دوره بسيار مشكل و متقاضي زيادي نداشت . در انتهاي كار و پس از حساب و كتاب مشخص شد كه در طول حدود دو سال پرورش اين گله روزانه به طور متوسط 65 تومان درآمد حاصل شده است. بعد از اين گله حدود دو دوره ديگر با همان شرايط اقدام به پرورش مرغ نمودم.
مرغداري به شيوه صنعتي به چه زماني برمي گردد؟
از حدود سال 1338 مرغ تخمگذار نژاد بابكوك اصيل توسط مجموعه آقاي باقرزاده (كه بعدا در سال 1352 به شركت مرغك تبديل شد) وارد ايران شد. در حدود يك سال بعد بنده به همراه پسر دايي ام آقاي كاظم باقرزاده در روستاي درابد خزانه داري معروف به دروي مشهد يك زمين به مساحت 2000 مترمربع كه داراي يك سالن مستعمل كاهگلي بود اجاره كرديم. شروع به پرورش مرغ نژاد بابكوك در همان سالن كرده و در اين مدت از درآمد توليد، 2 سالن ديگر با ديوارهاي آجري و سقف چوبي نموديم. اين سالن ها اولين از نوع خود با مصالح آجري و چيدمان جديد صنعتي بودند. در طول اين مدت هنوز دان را به صورت آسياب شده از پايين خيابان تهيه مي كرديم . حدود 12 الي 13 سال در اين مرغداري مشغول بودم.
خاطره خاصي از آن دوران داريد؟
در ابتدا لازم به توضيح است كه شركت مرغك با واردات مرغ اجداد و مادر، بنيانگذار مرغداري صنعتي در كشور مي باشد . در ساليان بعد و با گسترش زنجيره صنعتي مرغداري و توليد جوجه يك روزه توسط شركت مرغك ، تمايل براي ورود مردم به حرفه مرغداري بيشتر شد و من نيز تجربيات خود را در مدتي كه مدير شركت مرغك در مشهد بودم در اختيار مرغداران مي گذاشتم.
مرغداري با تجهيزات بيشتر و ظرفيت هاي بالاتر از چه زماني به وجود آمد؟
در حدود سال 1348 زميني را در جاده شانديز به مساحت يازده هكتار و با قيمت متري يك و نيم ريال(سي شاهي سابق) خريديم و نام صحرا را روي آن گذاشتيم. شروع به ساخت سالن و و تاسيسات و تجهيزات كرديم و در مجموع 18 سالن با ظرفيت 6 هزار قطعه و جمعا با ظرفيت 108 هزار قطعه مرغ تاسيس شد كه اين فارم هم در زمان خود منحصر به فرد در نوع خود بود. در اين واحد مرغداري تجهيزات تهيه دان مرغ و انبار دان داراي آسياب و ميكسر ساخته شد و همچنين داراي شبكه برق و حفر چاه آب و شبكه آب و منابع سوخت و وسايل گرمايشي بود.
اولين شركت تعاوني مرغداران خراسان در چه سالي تاسيس شد؟
اولين شركت تعاوني مرغداران مشهد را در سال 1349 در خيابان جهانباني تاسيس كرديم و بنده به عنوان نايب رئيس هيئت مديره قريب به 11 سال فعاليت اجرايي و مديريتي اي شركت تعاوني را به عهده داشتم. دفتر شركت تعاوني بعدا به خيابان آخوند خراساني منتقل گرديد.
لطفا توضيحاتي درباره موسسات ديگري كه تاسيس نموده ايد بفرماييد؟
در سال 1354 عضو هيئت موسس و هيئت مديره شركت مرغداران طوس بودم . شركت مرغداران طوس اولين موسسه مرغ مادر گوشتي به ظرفيت 60 هزار قطعه كه بعدها افزايش يافت. اين واحد در زميني واقع در جاده مشهد-قوچان جاده سنگ سفيد بنا شد و همزمان واحد كارخانه جوجه يكروزه در جاده قوچان جاده حسن آباد نيز ايجاد شد . از ديگر اعضاي هيئت مديره آقايان سررشته دار و رضا باقرزاده بودند.
از ديگر فعاليت هاي اينجانب :
واحد مرغ تخمگذار(مرغ هما) به ظرفيت 50 هزار قطعه در سال 1350 كه بعدا به مكان ديگردرجاده شانديز به ظرفيت 100 هزار قطعه بنام شركت زراعي پرند مشهد منتقل شد.
واحد مرغ تخمگذار (مرغ كوير) به ظرفيت 50 هزار قطعه در سال 1359 در جاده شانديز.
واحدمرغ تخمگذار و پرورش پولت (شركت كلاته كوهي) به ظرفيت 50 هزار قطعه در سال 1371 در جاده نغندر.
واحدمرغ تخمگذارو پرورش پولت(شركت همت كوش خراسان)به ظرفيت 120 هزار قطعه درسال1376درجاده فردوسي.
واحد مرغ گوشتي (شركت زراعي خوش هوا) به ظرفيت 50 هزار قطعه در سال 1386 در جاده فردوسي.
واحد بسته بندي تخم مرغ (شركت همگام) در سال 1376 در جاده مشهد-قوچان.
مي باشند كه مجموعه واحدهاي فوق تحت نام گروه توليدي همگام به فعاليت خود مشغول هستند كه اينجانب بعنوان رئيس هيئت مديره همكاري دارم.


مهدي براتي باقرآباد
اول بهمن هزار و سيصد و نود و يك

 

http://hamgamgroup.com/Article.php?articleid=3برچسب ها همسر مهدی براتی مهدی براتی و همسرش مهدی براتی کیست؟ عکس همسر مهدی براتی فیلم مهدی براتی عکس مهدی براتی مهدی براتی ویکی پدیا خانه / ثروت مهدی براتی بیوگرافی مهدی براتی کانال تلگرام مهدی براتی پسر مهدی براتی مهدی براتی متولد مهدی براتی مهدی براتی کجاست؟ مهدی براتی ازدواج دختر مهدی براتی کلیپ مهدی براتی مهدی براتی بدون آرایش ارتباط با مهدی براتی مهدی براتی قبل عمل زیبایی
اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟