بست بیوگرافی

بیوگرافی حمیدرضا جهانیان

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
موزیک درخواستی

بیوگرافی حمیدرضا جهانیان

X حمیدرضا جهانیان و همسرش X سایت رسمی حمیدرضا جهانیان X اینستاگرام Instagram حمیدرضا جهانیان X حمیدرضا جهانیان دوست دخترش X دوست دختر حمیدرضا جهانیان X بیوگرافی حمیدرضا جهانیان X عکس حمیدرضا جهانیان X حمیدرضا جهانیان کیست X شماره تلفن حمیدرضا جهانیان X حمیدرضا جهانیان ازدواج X کانال تلگرام حمیدرضا جهانیان X حمیدرضا جهانیان بدون آرایش X آخرین خبر حمیدرضا جهانیان X حمیدرضا جهانیان متولد X حمیدرضا جهانیان X زندگی نامه حمیدرضا جهانیان X حمیدرضا جهانیان قبل عمل زیبایی X دوست پسر حمیدرضا جهانیان X عکس همسر حمیدرضا جهانیان X حمیدرضا جهانیان ویکی پدیا

نام «حمیدرضا جهانیان» را می توان با شرکت خدماتی «رهستان» که در سال 1381 ثبت شده است، شناخت؛ شرکتی که به صورت خانوادگی اداره می شد. خودش بود و برادرش «حبیب الله» که می خواستند شرکت واردات و صادرات کالا در کیش و قشم داشته باشند. شرکت در اصفهان به ثبت رسید اما نام او از سال 1388 بر سر زبان ها افتاد.

 

حمیدرضا جهانیان

 

26 اسفندماه سال 1388 مجتمع قضايی امور اقتصادی با انتشار اسامی متهمان پرونده كلاه برداری ‌١٧ميليون دلاری از دو بانک دولتی «صادرات» و «صنعت و معدن»، 14 متهم این پرونده را معرفی کرد. در میان متهمان این پرونده، نام حمیدرضا جهانیان به عنوان مدير عامل شرکت «پتروپارس گلف» هم به چشم می خورد.

حمیدرضا جهانیان اسفند سال 88 محکوم می شود به تحمل شش سال حبس تعزيری، پرداخت جزای نقدی به مبلغ چهار ميليارد و 305 ميليون و 875 هزار ريال در حق دولت، سه سال محروميت از حقوق اجتماعی و رد مبلغ 492 هزار و 100 دلار و 27 سنت در حق بانک صنعت و معدن. یعنی او باید تا اسفندماه سال 91 از هرگونه فعالیت اقتصادی محروم و تا اسفند سال 94 در زندان می ماند.

14 دی ماه سال 1389، «خبرآنلاین» در گزارشی تفصیلی خبر داد که جهانیان در حال تحمل حبس است. خبرگزاری «فارس» اما روز دوازدهم اردیبهشت ماه سال 94 با او به عنوان مدیرعامل شرکت فرآورده‌های نفتی پارس طلاییه و کسی که کلید پرونده توقیف کشتی «مرسک تایگریس»(MV Maersk Tigris) در دست او است، مصاحبه کرد.

جهانیان در این گفت و گو، با کت و شلواری شیک بر تن و کراواتی که به گردن آویخته بود، مقابل دوربین و خبرنگار نشست و گفت این کشتی باحکم دادگاه حقوقی تهران توقیف شده است. او از سپاه تقدیر ‌کرد و افزود نیروهای نظامی ایرانی «ابهت» خاصی دارند که همین باعث شده است «دشمن» جرات حمله به ایران را نداشته باشد. او باید تا اسفند همان سال را در زندان می گذراند اما ناگهان بدل شد به چهره ای که موفق شده است کشتی مرسک با پرچم جزایر «مارشال» را که تحت حاکمیت امریکا است و متعلق به خطوط کشتی‌رانی مرسک، متوقف کند. جهانیان که سال 81 یک شرکت واردات و صادرات ثبت کرده و سال 88 محکوم به دور زدن قوانین بانکی شده و به حبس افتاده بود، حالا مدیرعامل یک شرکت نفتی شده بود؛ شرکت نفتی پارس طلاییه.

دلایل حضور جهانیان در فوتبال کشور را با مرور ساده زندگی او در سال های اخیر می توان درک کرد. شاید با پای خودش وارد یک دام شده باشد. او سال 95 در کنار «عباس رزیجی»، تهیه کننده فیلم «دم سرد» شد. جهانیان لابه‌لای مصاحبه‌اش با وب سایت برنامه 90 هم به کارهای فرهنگی خود اشاره کرده و گفته بود پیش از این هم میل خودش به امور فرهنگی را با حضور در سینما و تهیه کنندگی دم سرد نشان داده است.

اردیبهشت ماه امسال او همراه با «رضا ایرانمنش»، بازیگر فیلم های «دفاع مقدس»، یک نشست خبری برپا کرد و مقابل خبرنگاران از میل خود برای کمک به فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی سخن گفت: «زمانی که ما صاحب فرهنگ و علم بودیم و کتاب خانه ها و دانشمندان بزرگ داشتیم، سایر کشورهای مدعی به سمت ما گرایش پیدا کرده بودند. اما متاسفانه اکنون فرهنگ ما به سمت غرب سوق پیداکرده است و پیش از انقلاب اسلامی، فرهنگ ما ذوب فرهنگ غرب شد.»

او لابه لای سخن‌رانی طولانی خود گفت: «در سال های اخیر، آن گونه که باید، توجهی به فرهنگ نشد و حضرت امام در وصیت نامه الهی خود به رزمندگان جنگ توصیه کردند پس از اتمام جنگ نظامی و برزمین گذاشتن سلاح ها، سلاح قلم را بردارید و با قلم هایتان درمقابل دشمن به مبارزه ادامه و فرهنگ دفاع مقدس را ترویج و گسترش دهید.»

به این ترتیب داشت اعلام می کرد که آماده است فیلم سینمایی جدیدی برای دفاع مقدس بسازد. اما این همۀ میل وافرش برای دیده شدن نبود. 27 فروردین ماه امسال، «تابناک» خبر از کاندیداتوری حمیدرضا جهانیان در انتخابات ریاست جمهوری داد و او را یکی از تجار موفق ایران معرفی کرد که به این پایگاه خبری گفته بود: «با توجه به مشکلات عدیده اقتصادی و عدم بهره برداری صحیح از منابع و ذخایر عظیم انسانی و ملی، بنده به عنوان یک تاجر ایرانی که سال ها است در حال مطالعه بر روی چالش های موجود در راه رسیدن به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی هستم، بر خود واجب دیدم که در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنم.»

میل به دیده شدن را به خوبی می توان در این اقدام او دید. در قیاس با او، سایر متمولین تازه وارد به ورزش سعی کردند در ماه های نخست، دور از رسانه ها باشند. برادران «شفیع زاده» در اهواز تا یک سال حاضر به مصاحبه با مطبوعات نبودند. حسین هدایتی بیش از سه سال با هیچ رسانه ای حرف نزد. او فقط اخبار بذل و بخشش های بی کران خود در «پرسپولیس» و «استیل آذین» را از طریق واسطه هایش در رسانه ها بازتاب می داد. سال 89 خبرنگار برنامه «دوربین خبرساز» تلویزیون روی سکوهای ورزشگاه «آزادی» او را پیدا کرد و پرسید: «چرا حاضر به مصاحبه نیستید؟» هدایتی گفت: «اهل خودنمایی نیستم.»

بود ولی در لفافه. بابک زنجانی هم تا پیش از بازداشت، فقط یک بار کنفرانس خبری گذاشت و تمام. حتی خانواده گلرخسار که باشگاه نفت را با 15 میلیارد تومان بدهی روی دست فوتبال ایران گذاشتند و رفتند هم میلی برای هم صحبتی با رسانه ها نشان نمی دادند. اما حمیدرضا جهانیان در همان ساعات اولیه انتقال مشکوک باشگاه نفت، هفت دقیقه با خبرنگار سایت برنامه 90 گفت‌وگو کرده است. او مدعی شده که به دلایل امنیتی و قانونی، نمی تواند چگونگی انتقال باشگاه و ضمانت هایی که داده است را شرح دهد!

مدیران سابق باشگاه نفت نسبت به این انتقال به وزارت ورزش و جوانان و نیز فدراسیون فوتبال اعتراض کرده اند. شرکت بهنام پیشرو کیش به عنوان مالک سابق این باشگاه در بیانیه ای نوشته است: «وزارت ورزش، اداره ورزش و جوانان استان تهران، فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ و هیات فوتبال توجه داشته باشند تاجیک که در رسانه‌ها از انتقال نفت به پارس طلاییه خبر داده ‌است، چه سمتی به عنوان واگذار کننده دارد؟ او عضو هیات واگذاری نبوده‌ و هر انتقالی با نامه او نمی‌تواند وجاهت قانونی داشته باشد. باشگاه نفت با امضای آقایان "قنبرزاده" و "عماد حسینی" و تایید هیات واگذاری وزارت نفت و دارندگان حق امضا، طبق صورت جلسه های ثبت شده در روزنامه رسمی و ثبت شرکت‌ها، به بهنام پیشرو کیش واگذار شده است و وزارت نفت نمی‌تواند و نباید قانونا و عرفا هر بار با امضای اشخاص متفاوتی، باشگاه نفت را به شرکت‌های مختلف واگذار کند.»

در سوی دیگر، مالک جدید واکنشی نشان داده که حتی سایت «ورزش سه» آن را عجیب دانسته است: «مالک این باشگاه در رسانه خبری خود اعلام کرده است که خردکننده هیمنه امریکا، صاحب تیم فوتبال نفت تهران شد.» اشاره حمیدرضا جهانیان، به توقیف کشتی مرسک تایگریس است؛ همانی که از او یک قهرمان در خبرگزاری فارس ساخت. هرچند در مصاحبه‌اش با این خبرگزاری گفته بود که این مساله سیاسی نیست.

ورزش سه در نقد سخنان جهانیان نوشته است: «باید دید مدیری که هیمنه امریکا را خرد کرده، می تواند از پس طلب کاران باشگاه نفت هم بربیاید یا نه؟» باشگاه نفت با بیش از 15 میلیارد بدهی داخلی و انباشته، یکی از مقروض ترین باشگاه های فوتبال ایران به شمار می رود.

 
انتهای پیام
otaghkhabar24.com/news/114008

ــــــــــــــــــــــــــ--ـــــــــــــــــــــــــدانلوددرخواستیــــــــــــــــــــــــــــ--ــــــــــــــــــــــــ

Download Mp3 320

Download Mp3 128

مطالب خواندنی
دیدگاه کاربران


تبلیغات بنری

آرشیو

درخواست آهنگ مجاز

آهنگ مورد نیاز خود را درخواست کنید.

مطالب

وَإِن یَکَادُ الَّذِینَ کَفَرُوا لَیُزْلِقُونَکَ بِأَبْصَارِهِمْ لَمَّا سَمِعُوا الذِّکْرَ وَیَقُولُونَ إِنَّهُ لَمَجْنُونٌ ﴿۵۱﴾ وَمَا هُوَ إِلَّا ذِکْرٌ لِّلْعَالَمِینَ ﴿۵۲﴾

X بستن تبلیغات

-------------------------------------------------------------------------

دانلود آهنگ متن ترانه تکست موزیک کد اهنگ پیشواز دانلود اهنگ جدید

برات پیش اومده آهنگی رو از اینترنت بخوای و برات مهم باشه
باهاش خاطره داشته باشی و پیداش نکرده باشی؟

دانلود آهنگ درخواستی
برای دریافت آهنگ درخواستی زیر در تلگرام پی ام دهید

Music-darkhasti

لطفا فقط آهنگ های مهم و کمیاب درخواست بشه


|مشاهده قوانین سفارش موزیک|-------------------------------------------------------------------------