loading...

بست بیوگرافی

,بیوگرافی کاظم کریمی,یاریار کاظم کریمی,شهریار کریمی,کاظم کریمی چرنگ,آهنگ چرنگ کاظم کریمی,متن آهنگ چرنگ کاظم کریمی,دانلود آهنگ چرنگ کاظم کریمی,اهنگ چرنگ کاظم کریمی,کاظم کریمی بلال بلال,  کاظم کری

,بیوگرافی کاظم کریمی

حسین بازدید : 311 پنجشنبه 09 خرداد 1398


,بیوگرافی کاظم کریمی
,یاریار کاظم کریمی
,شهریار کریمی
,کاظم کریمی چرنگ
,آهنگ چرنگ کاظم کریمی
,متن آهنگ چرنگ کاظم کریمی
,دانلود آهنگ چرنگ کاظم کریمی
,اهنگ چرنگ کاظم کریمی
,کاظم کریمی بلال بلال

,

 

کاظم کریمی؛ اصرارهای همسرم باعث شد تا خواننده شوم/ تنها به عشق مردم آواز می خوانم+ تصاویر و دانلود تصنیف" ایران"
استان کهگیلویه و بویراحمد همچون سایر اقوام لر موسیقی خاص خودش را دارد که در سطح کشور و حتی خارج از کشور طرفداران زیادی دارد موسیقی های لری جذابیتی دارند که خواننده را به خود جذب می کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،موسیقی صدایی است که هر انسانی با شنیدن آن حس و حال خاصی پیدا می کند برخی از موسیقی ها به دلیل ملودی خاصی که دارند بیشتر از بقیه به دل می نشیند.

موسیقی تغییر پذیر است به گونه ای که  ذوق و قریحهٔ سازنده و نوازنده در آن دخالت تام دارد، بنابراین آن را هنر نیز می‌دانند. در هر صورت موسیقی امروز دانش و هنری گسترده‌است که دارای بخش‌های گوناگون و تخصّصی است.

در میان موسیقی های ایرانی موسیقی لری از تنوع و پیشینه‌ای کهن برخوردار است سازهای موسیقی لری عبارتند از سرنا، دهل، تال (کمانچه)، تنبک (تمک)، و سازهای سنتی مرسوم از جمله سازهایی هستند که در موسیقی قوم لر مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این میان کمانچه تنها سازی است که با ساز سایر اقوام تفاوت اساسی دارد.

استان کهگیلویه و بویراحمد همچون سایر اقوام لر موسیقی خاص خودش را دارد که در سطح کشور و حتی خارج از کشور طرفداران زیادی دارد موسیقی های لری جذابیتی دارند که خواننده را به خود جذب می کند.

در استان کهگیلویه و بویراحمد افراد زیادی هستند که در سطح استانی، کشور و حتی خارج از کشور موسیقی اصیل لری را اجرا کرده اند یکی از این افراد خواننده خوش صدا و مردمی کهگیلویه و بویراحمد" کاظم کریمی" است بنابراین در همین خصوص مصاحبه خواندنی با این خواننده محبوب کهگیلویه و بویراحمدی داشتیم که در زیر می خوانید.

 

 

خودتان را برای آشنایی بیشتر مخاطبان معرفی بفرمائید؟

کاظم کریمی از طایفه آقایی بویراحمد متولد ۱۳۵۷ و ساکن سرابتاوه هستم که پنج سالی هست به طور جد آواز سنتی و محلی را آغاز کردم.

فعالیت هنری خود را از کجا و چگونه آغاز کردید؟

اولین حرکت هنری ام را در زمانی که مقطع راهنمایی درس می خواندم توسط حسین روحانی در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به سرپرستی سید یونس آبسالان و کارگردانی مجید افشاریان به عنوان سیاهی لشکر بازی کردم در آن زمان خیلی خجالتی بودم و بعد از آن چندین فیلم کوتاه در سینمای جوان یاسوج به کارگردانی اسحاق آقایی و سلیمان حسنی و یک فیلم بلند سینمایی به کارگردانی رضا اکبری راد به نام" سایه اسلحه" بازی کردم  به واسطه همین می گفتند می توانم بازیگر خوبی شوم اما بعد از مدتی حس کردم بازیگری در ذات من نیست و نمی توانم موفق شوم.

 چگونه وارد دنیای بازیگری شدید؟

سال ۷۸  در رشته نقشه کشی ساختمان تحصیلات خود در مقطع دیپلم را به پایان رساندم و پس از ان نیز دیپلم و پیش دانشگاهی هنر را در شیراز اخذ کردم و بعد از در رشته بازیگری در دانشگاه بوشهر پذیرفته شدم  و پس از گذراندن سه ترم به دلیل عشق و علاقه وافر به موسیقی انصراف دادم و به عرصه موسیقی به طور جد وارد شدم.

از سال ۷۹ تا ۸۹ به صورت محلی و گویشی ساز می زدم در برخی از همایش ها و کلاس ها شرکت می کردم اما هنوز تا این مدت خوانندگی نکرده بودم.تا سال ۸۸ با ردیف و گوشه های آوازی ایران آشنا نبودم.

چه شد که احساس کردید می توانید  آواز بخوانید.؟

ماجرای ورود من به حوزه موسقی و آواز از انجا شروع شد که در یک جمع دوستانه به اصرار همسرم یک آواز کوتاه خواندم که با استقبال ان جمع رو به رو شد و پس از آن نیز چند باری در برخی از جلسات و جمع ها آواز می خواندم که بعد ازتشویق های اطرافیانم و دوستی که در اصفهان داشتم تصمیم گرفتم که در کلاس های آواز شرکت کنم.

سال ۸۸ در شهر اصفهان نزد مجتبی عسکری از شاگردان ممتاز استاد محمد رضا شجریان به مدت سه سال و نیم تلمذ کردم.

اولین اثر شما در عرصه موسیقی محلی کی منتشر شد ؟

اولین البوم بنده در سال 91 با نام “وار” که در حیطه موسیقی فولکلور کهگیلویه و بویراحمد بود با حمایت دفتر موسیقی استان و امین کمالوندی مدیرکل پیشین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان منتشر شد و با اینکه اولین کار و تجربه ام بود خوب ساخته شد و مورد استقبال مردم قرار گرفت و تا کنون نیز به گونه ای پیش می روم که هر روز تجربه بهتری داشته باشم .

کارهای مختلفی انجام دادید کدام را بیشتر از همه دوست دارید؟

همه کارهایی که اجرا کرده ام را دوست دارم اما در میان آنها تصنیف "ایران" که با تنظیم استاد مجید درخشانی و آهنگ سازی استاد خوبم سید همت هاشمی و اشعار زیبای استاد غلام محمد ملک زاده و باحمایت مهندس محمود باقری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان که به عنوان اولین تجربه من در فضای موسیقی سنتی ایران منتشر شد را بیشتر از همه دوست دارم.

 از میان کارهای فلکلولوریک یا محلی نیز تصنیف "گل بی خار"  که شعر آن از استاد غلام محمد ملک زاده و تصنیف "آروم جونُم" که از ساخته های استاد فرود گرگین پور بود و توانستیم به یاد این استاد گرامی بازسازی شود را می پسندم.

فقط در سطح ایران اجرا داشتید؟

در کشورهای بلغارستان و فلیپین نیز در سالهای گذشته اجرا داشتم که با استقبال بسیار خوبی مواجه شدند.

در نیمه شعبان امسال نیز در کشور قطر به اجرای موسقی می پردازم.

 همچنین در جشنواره ها و همایش های مختلفی که در سطح ملی و بین المللی با حضور شخصیت های مختلفی از جمله رییس جمهور، استاندار و دیگر شخصیت ها برگزار می شود اجراهای مختلفی داشته ام.
د

آیا یک هنر مند یا خواننده باید به هر طریقی که شده پول درآورد؟

پول درآوردن برای یک هنرمند و یا یک خواننده راحت است اما ممکن است در عوض خیلی چیرهای دیگر را از دست بدهد.ممکن است در راستای این پول درآوردن  معنویت و شخصیتش را از دست بدهد.

هنرمند نباید وارد سیاست شود هنر ظریف است هنرمند می خواهد به کمال برسد همیشه سعی کرده ام بهترین موسیقی استانم را ارایه دهم موسیقی زبان زنده و گویای یک استان و فرهنگ آن استان است موسیقی ما باید به گونه ای باشد که هر کسی که وارد این استان می شود اولین چیزی که می شنود موسیقی آن باشد.موسیقی خیلی چیزها و فرهنگ را نشان می دهد.

در راه رسیدن به این شهرت و این محبویت چه چیز هایی را از دست داده اید؟

چیزهای زیادی را از دست دادم روزهای تعطیل که همه در گردش بودند اما من یا در کلاس و یا در حال تمرین و اجرا بودم خیلی از عمرم را درمسیرها وجاده ها گذراندنم چون که برای کلاس به خارج از استان می رفتم.در چند سال اخیر خیلی گرفتار بودم و هیچوقت کنار خانواده ام نبودم اما همه اینها در راه رسیدن به هدف چیزی نیست و اگر به هدفم برسم هیچ چیز را از دست نداده ام اما اگر به اهداف نرسم در حقیقت هم خودم و هم خانواده ام را تلف کردم اما در حال حاضر راضی ام.

همیشه پشت یک مرد موفق یه زن موفق است آن زن در زندگی شما کیست؟

همسرم است. همسرم در این راه خیلی به من کمک کرد حتی تشویق های خانمم بود که وارد خوانندگی شدم هیچوقت اجازه نمی دهد وقتم را خرج کارهای دیگر کنم فقط می گوید که به فکر هیچ چیزی نباشم و کارم را ادامه دهم.

خانواده تان نیز مثل خودتان هنرمند هستند؟

بله من آموزشگاه موسیقی دارم و خانمم مدیر داخلی آن است و خود نیز سه تار کار می کند و کیانمهر پسرم 11 ساله ام نیز هم اکنون  به نواختن تنبک مشغول است و شهرزاد دختر دو ساله ام نیز هنوز کوچک است اما بزرگ شود قطعا موسیقی را یاد می گیرد من می خواهم خانواده ام یک خانواده هنرمند باشند  و همه در کنار هم به نواختن اواها و نغمه های زیبای ایرانی بپردازیم.

برای پول در آرودن شما می توانید در عروسی ها هم شرکت کنید چرا این کار را نمی کنید؟

مردم به گونه ای دیگر به من نگاه می کنند من می توانم به واسطه این عروسی ها خیلی درآمد داشته باشم اما همه چیز پول نیست من برای مردمم می خوانم شاید اگر این کار را انجام دهم مردم دید بدی نسبت به من پیدا کنند که کاظم کریمی برای پول هر کاری می کند.

تا کنون شده کاری انجام داده باشید و از آن پشیمان شده باشید؟

در سال های گذشته کاری را انجام دادم که در حقیقت اشتباه بود و نباید انجام می شد وارد ستاد انتخابات یکی از کاندیداهای مجلس شورای اسلامی شدم نه برای تبلیغات بلکه برای مردم اجرا کردم اما متاسفانه بعد از آن جریان برخوردهای بدی با من شد و حس کردم مردم برداشت بدی از من در ذهنشان بوجود آمده است و  بنده نیز به عنوان یک هنرمند همه مردم را دوست دارم و فارغ از هرگونه جهت گیری جناحی تنها به حوزه موسیقی برای ارائه بهتر به مردم و مخاطبان موسیقی می اندیشم و به همین خاطر هیچگاه وارد عرصه سیاست نمی شوم.

مهمترین دغدغه های کاظم کریمی چیه؟

اتمام آلبوم های جدیدم و رساندن آنها به دست علاقه مندان از مهمترین دغدغه های من است و به دلیل مسائل مالی، نبود اسپانسر و سایر مشکلات در این راه سختی های زیادی وجود دارد و به گاهی برای انتشار یک آلبوم موسیقی 100 میلیون تومان هزینه نیاز است.

شعر خوب تا چه اندازه در تولید یک اثر موسیقیایی تاثیر گذار است؟

شعر خوب یک پایه اصلی در موسیقی به حساب می آید و در استان کهگیلویه و بویراحمد با وجود شعرهای خوبی که سروده می شود اگر شاعران عزیز ما بتوانند بیشتر به موسیقی روی بیاورند و هرکدام به جهت آشنایی یک ساز موسیقی را انتخاب و به تمرین بپردازند قطعا خروجی بهتری در اشعارشان می توانند داشته باشند. لازم می دانم از شاعران استان آقای غلام محمد ملک زاده ،  سید غفار موسوی ، حسن بهرامی، احمد انصاری، فریدون هاشمی ، فریدون داوری، سهراب انصاری، حافظ نجفی ، شهرام رودشتیان ، فریاد موسویان، محمد سعید میرزایی، که در طی این سالها  زحمت فراوانی کشیدند تشکر و قدردانی کنم.

 

وقتی می بینید که از این استان افراد مختلفی در سطح کشوری می درخشند و فعالیت می کنند چه حسی دارید؟

برای من یک افتخار است وقتی می بینم از شهرم از استانم در سطح کشور می درخشند در یک برنامه شرکت کرده بودم مجری برنامه پرسید اهل کجا هستید؟ گفتم کهگیلویه و بویراحمد وقتی گفت همان استانی که حسن غفاری در آن عکاس است به استانم و مردم افتخار کردم و با همه وجودم خوشحال شدم که همچین افرادی در سطح استان داریم.

دوست دارید در خصوص شعار سال تصنیف اجرا کنید؟

بله دوست دارم فراملی اجرا کنم اما این کارها نیاز به یک حمایت کننده و اسپانسر دارد که در استان ما کم است و هنوز شرایط آن برایم مهیا نشده است که در سطح فراملی اجرا کنم ما نیازمند اسپانسر هستیم اسپانسری که دلش برای موسیقی بسوزد و حمایت کند.

شما در کشورهای مختلفی تصنیف اجرا کرده اید در حالی که آنها زبان لری و یا فارسی متوجه نمی شوند پس چگونه استقبال می کنند و گوش می دهند؟

درست است آنها متوجه نمی شوند اما در یک اجرا ملودی آن بسیار مهم است وقتی ملودی جذاب باشد آن اثر خواننده را جذب می کند هرچند زبان آن را متوجه نشود ما خودمان زبان کردی را متوجه نمی شویم اما چون که موسیقی و ملودی خوبی داردبرایمان جذاب است و گوش می دهیم.

شما بیشتر برای چه قشرهایی اجرا می کنید؟

من همیشه سعی کرده ام به گونه ای اجرا کنم که همه قشرها در رده های سنی مختلف آن را قبول داشته باشند که باز این هم به ملودی مربوط می شود که باید به گونه ای باشد که قشرهای مختلف مردم به ویژه نسل قدیم و جدید آن را بپسندند.

خودتان کدام خواننده را دوست دارید ؟

از میان خوانندگان پاپ محسن چاووشی و از میان خواننده های سنتی افتخاری و همایون شجریان را دوست دارم و آهنگ هایشان را گوش می دهم.

نظرتان را در ارتباط با ابزار های موسیقی که می گویم بیان کنید؟

سه تار: ساز تنهایی

سنتور: سر خوشی و شادابی

تنبور: عمق اندیشه

ویولن: سرخوشی و نشاط

نظرتان را در رابطه با این دو خواننده بگویید؟

سالار عقیلی: تصنیف های خوبی اجرا می کند و یکی از تصنیف خوان های مطرح و خوب کشور است که بسیار زیبا می خواند.

کوروش اسد پور: حجم صدای بسیار خوبی دارد آوازهایش را با حس می خواند و از ویژگی های بارز وی نیز مردمی بودن این هنرمند است.

بیت شعری که دوستش دارید و گاهی آن را تکرار می کنید؟

هی آسمون افتو بزن افتو همی اُمشو بزن

من شوسهون جون مُو اَفتو خشی از نو بزن

برای دوستداران موسیقی چه کارهای جدیدی را در دست تولید دارید؟

تا پایان سال سه اثر موسیقی  تقدیم مردم و مخاطبان موسیقی خواهد شد.

نظر شما درباره صدا و سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد و بها دادن به هنرمندان به ویژه خوانندگان استان چیست؟

صدا و سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد از سالهای اخیر روند بسیار خوبی را در پیش گرفته و ضمن استفاده از صدای خوانندگان قدیمی از ظرفیت خوانندگان جدید نیز در برنامه های خود استفاده می کند که این امر امیدوار کننده است و باید از دست اندرکاران این مجموعه به ویژه آقای قادری مسئول واحد موسیقی صدا و سیمای مرکز استان قدردانی کرد.

تهیه کلیپ ها و نماهنگ گروهی از خوانندگان توسط صدا و سیمای مرکز استان نیز اتفاق میمونی است که انجام خواهد شد و به طور کلی باید به هنرمندان و جوانان علاقه مند به موسیقی بها داده شود تا بتوانند فرهنگ غنی این استان را به تمام نقاط کشور بشناسانند.

حرف پایانی؟

در پایان از استاد دلسوز و عزیزم سید همت هاشمی که حق بزرگی بر گردن همه هنرمندان عرصه موسیقی استان دارند و همه مردم استانم صمیمانه قدردانی می کنم .

 از جناب آقای سهراب شفیعی و میرزا ایرج موسوی که سالهای سال در کنار این دو عزیز بودم و در محضرشان اطلاعات خوبی درباره موسیقی محلی کسب کردم  نیز تقدیر می کنم.

 از همسر مهربانم تشکر می کنم چرا که در این راه یاور من بودند .

همچنین از دکتر سید موسی خادمی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، دکتر فتاح محمدی معاون سیاسی امنیتی استانداری، مهندس سید حسین سهمگین و مهندس منوچهری، مهندس داوود مرادی رئیس شرکت گاز شهرستان بویراحمد، دکتر ارسلان آریا نژاد(خرم پی) و سایر کسانی که در این راه مرا یاری کردند کمال تشکر را دارم.

 

http://sobhezagros.ir

-برچسب ها بیوگرافی کاظم کریمی یاریار کاظم کریمی شهریار کریمی کاظم کریمی چرنگ آهنگ چرنگ کاظم کریمی متن آهنگ چرنگ کاظم کریمی دانلود آهنگ چرنگ کاظم کریمی اهنگ چرنگ کاظم کریمی کاظم کریمی بلال بلال
اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟