loading...

بست بیوگرافی

,    ,    عکسهای رضا شاه,    پدر رضا شاه,    مادر رضا شاه,    اصالت رضا شاه,    خدمات رضا شاه,  &nbs

, عکسهای رضا شاه

حسین بازدید : 238 جمعه 04 مرداد 1398,   
,    عکسهای رضا شاه
,    پدر رضا شاه
,    مادر رضا شاه
,    اصالت رضا شاه
,    خدمات رضا شاه
,    آرامگاه رضا شاه
,    زندگی نامه رضا شاه
,    اقدامات رضا شاه
,    خیانت های رضا شاه

,   

پدرِ رضاشاه؛ چهره ای که ناشناخته بود +عکس
به عکس قاتل ناصرالدین شاه یعنی میرزا رضای کرمانی که در صحن شاه عبدالعظیم در شهر ری، ناصرالدین شاه را به گلوله بست، نگاه کنید. این عکس را همه دیده اند. میرزا رضا در حالی که زنجیر شده است، سر زنجیر را یک امنیه سیه چرده به دست دارد.

رضاشاه,پدرِ رضاشاه,قاتل ناصرالدین شاه,میرزا رضای کرمانی,عکس رضا شاه

این امنیه سیه چرده، پدر رضا شاه است که از بادکوبه به ایران مهاجرت کرد و مدت‌ها جزو عساکر قزاق بود. اما بعدها به علت اعتیاد به مواد مخدر (که در آن زمان منع قانونی نداشت و استعمال آن آزاد بود) از سپاه قزاق اخراج شد و به خدمت کامران میرزا نایب السلطنه درآمد. (امنیه دولتی شد)
در تمام دوران خدمت ۱۷ ساله رضا شاه و در طول ۳۷ سال سلطنت محمدرضا شاه هیچ تاریخ نگار و نویسنده‌ای حق نداشت به این مطلب اشاره کند و هیچ عکسی از پدر رضا شاه به چاپ نرسید و هر وقت این عکس معروف به مناسبت‌های تاریخی در نشریات چاپ می‌شد، فقط زیر آن می‌نوشتند: «میرزا رضا کرمانی» قاتل ناصرالدین شاه! و اشاره ای به نام امنیه ای که زنجیر میرزا رضا را در دست داشت نمی‌کردند.

«نقل قول از فرح پهلوی در کتاب دختر یتیم»

منبع:mashreghnews.ir

https://www.beytoote.com/art/negah-gozashte/father2-figure-unknown.htmlبرچسب ها عکسهای رضا شاه پدر رضا شاه مادر رضا شاه اصالت رضا شاه خدمات رضا شاه آرامگاه رضا شاه زندگی نامه رضا شاه اقدامات رضا شاه خیانت های رضا شاه
اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟