loading...

بست بیوگرافی

بیوگرافی خلیل یوسفی خلیل یوسفی توبه کرد خلیل یوسفی پیرانشهر خلیل یوسفی عشق دانلود اهنگهای خلیل یوسفی mp3 خلیل یوسفی خواننده افغان آهنگ خلیل یوسفی ای خراسا

بیوگرافی خلیل یوسفی

حسین بازدید : 2225 پنجشنبه 02 مرداد 1399
X اینستاگرام Instagram خلیل یوسفی X ارتباط با خلیل یوسفی X خلیل یوسفی ازدواج X خلیل یوسفی کجاست؟ X صفحه مجازی خلیل یوسفی X شماره تلفن خلیل یوسفی X عکسهای امسال خلیل یوسفی X بیوگرافی خلیل یوسفی X دوست دختر خلیل یوسفی X تحصیلات خلیل یوسفی X عکس خلیل یوسفی X خانه / ثروت خلیل یوسفی X خلیل یوسفی و همسرش X آخرین خبر خلیل یوسفی X کانال تلگرام خلیل یوسفی X دوست پسر خلیل یوسفی X خلیل یوسفی قبل عمل زیبایی X عکسهای خلیل یوسفی X سن خلیل یوسفی X خلیل یوسفی کیست؟ X همسر خلیل یوسفی X زندگی نامه خلیل یوسفی X قد خلیل یوسفی X خلیل یوسفی ویکی پدیا X بیوگرافی خلیل یوسفی به همراه عکس X عکسهای جدید خلیل یوسفی X خلیل یوسفی متولد

ستاره افغان

Afghan Star
Afghan Star Logo with black background.jpg
Afghan Star Logo
نام شناخته‌شده    Sitara-e Afghan
سازنده    تلویزیون طلوع
مجری    امید نظامی
داوود صدیقی
مصطفی عزیزیار
احمد پوپل
سجاد جنتی
حسام فرزان
داوران    آریانا سعید
قَیس اُلفت
سَیدا گل ماینا
عبید جویندهشهلا زولان
موسیقی متن    Wahid Qasemi (current), Jawad Karimi
کشور سازنده    افغانستان
زبان‌(های) اصلی    فارسی افغانستان، زبان پشتو
تعداد فصل‌ها    ۱۲
تولید
مکان‌ها    کابل
انتشار
شبکهٔ اصلی    تلویزیون طلوع
انتشار اولیه    September 2005 – present
آثار مرتبط
بعد از    Superstar
پیوند به بیرون
Afghan Star
Afghan satr.jpg

ستاره افغان (به انگلیسی: Afghan Star)؛ (به پشتو: د افغان ستوری) مسابقهٔ آوازخوانی و کشف استعداد خوانندگی جوانان اهل افغانستان است که از سوی تلویزیون طلوع در افغانستان راه اندازی شده‌است. ستاره افغان یکی از برنامه‌های پرآوازه تلویزیون طلوع است، جوانان افغانستان با علاقمندی خاص این برنامهٔ محبوب را از طریق تلویزیون، فیسبوک، یوتیوب و رسانه‌های جمعی دنبال میکنند، کانال یوتیوب ستاره افغان پربیننده‌ترین کانال یوتیوب در افغانستان است. طرز انتخاب ستاره‌ها بر حسب نظرات داوران و رأی دهی مردم از طریق پیامک و فیسبوک اجرا می‌شود. به ستارهٔ که مقام اول را میگیرد مدال ویژه ستاره افغان اهدا می‌شود. بعضاً شرکت‌های که حمایت مالی این برنامه را بعهده دارد جوایزی نیز برای ستاره در نظر میگیرد. ستاره افغان یک برنامه موسیقی است، و به همین دلیل قشر مولوی و آخوند از ابتدا تا کنون مخالف آن بوده‌است، اما با آن هم مردم افغانستان با علاقمندی این برنامه را دنبال میکنند و آوازخوان‌ها جدید این کشور آرزوی شرکت و برنده شدن در این برنامه را دارد.

دوره پانزدهم ستاره افغان که در بهار ۱۳۹۹ خورشیدی پایان یافت؛

توسط داوران جشنواره : شکیب مصدّق، سیداگل مینا، میرمفتون و در نهایت جایگزین میرمفتون طلامحمد تخاری داوری این جشنواره را به عهده داشتند.

مقام اول جشنواره پانزدهم ستاره افغان: فهیم فنا

مقام دوم؛ مجتبی خاوری


محتویات

    ۱ شکل‌گیری
    ۲ شکل مسابقه
    ۳ دوره‌های مسابقه
        ۳.۱ اولین دوره
        ۳.۲ دومین دوره
        ۳.۳ سومین دوره
        ۳.۴ چهارمین دوره
        ۳.۵ پنجمین دوره
        ۳.۶ ششمین دوره
        ۳.۷ هفتمین دوره
        ۳.۸ هشتمین دوره
        ۳.۹ نهمین دوره
        ۳.۱۰ دهمین دوره
        ۳.۱۱ یازدهمین دوره
        ۳.۱۲ دوازدهمین دور
        ۳.۱۳ سیزدهمین دور
        ۳.۱۴ چهاردهمین دور
    ۴ مجریان
    ۵ داوران
    ۶ برآیندها
    ۷ منابع

شکل‌گیری

این برنامه برای اولین بار در سال ۱۳۸۴ آغاز شد. تلویزیون طلوع با الگوگیری از برنامه‌های مشابهی که از تلویزیون‌های بریتانیا و هندوستان پخش می‌شود، این برنامه را ساخته‌است. این برنامه اکنون به یکی از برنامه‌های پرطرفدار در بین خانواده‌های افغان و قشر جوان تبدیل شده‌است.
شکل مسابقه

در مرحله مقدماتی برگزار کنندگان مسابقه به شهرهای مختلف افغانستان رفته و با محک زدن جوانان، تعدادی را از هر شهر انتخاب می‌کنند. در مرحله بعدی با برگزاری مسابقه در کابل از بین این افراد طی چند مرحله ۱۲ نفر انتخاب می‌شوند که به مرحله نهایی یا دوازده بهترین راه پیدا می‌کنند.

در مرحله نهایی در هر قسمت شرکت کنندگان به هنرنمایی می‌پردازند و تا هفته آینده با مراجعه به آرای مردم از طریق اس‌ام‌اس یک نفر از دور مسابقه حذف می‌شود و این روند تا باقی ماندن یک نفر به عنوان ستاره افغان ادامه می‌یابد. اما اخیراً می‌توان علاوه بر رأی مثبت رأی منفی نیز داد و بینندگان می‌توانند سوالاتی که در ذهنشان دربارهٔ ستاره‌ها ایجاد شده، از همان ستاره بپرسند. از پروسهٔ انتخاب و شایستگی واقعی ستاره انتقادهای نیز وجود دارد، در دور چهاردهم ستاره مقام اول، زهرا الهام را اکثریت مردم شایسته اول شدن نمیدانستند، و اصطلاح زهرا الهام به قشر مرد " مردا دِلِشان بِکَفَد " واکنش خوبی در جامعه نداشت، و این حرف باعث تشدید اختلافات و خشونت علیه زن در ولایات‌های ناانکشاف یافته افغانستان گردید.

ستاره افغان و آگان دینی

ستاره افغان با وجود اینکه علاقمندان فراوان در سراسر افغانستان دارد، منتقدین سرسخت نیز در بین جامعه افغانی دارد، بزرگترین منتقدین برنامه ستاره افغان آگاهان دینی اسلامی، مولوی، آخوند و ملاها می‌باشد. مولوی‌ها به کنایه از ستاره افغان به ستاره شیطان یاد میکنند، که منظور شان از شیطانی بودن این برنامه است، یعنی این برنامه مخالف صریح آیات قرآن و سنت نبوی است، اما جوانان با اتکا به جنایات عظیمی که توسط مجاهدین و ملاها در دهه‌های اخیر در کشور صورت گرفته‌است آنهارا از ابراز نظر در این مورد
دوره‌های مسابقه
اولین دوره

اولین دوره مسابقه ستاره افغان در سال ۱۳۸۴ خورشیدی برگزار شد.

نتیجه مرحله نهایی این دوره:

    شکیب همدرد شرکت‌کننده از کابل در اولین دور به عنوان ستاره افغان برگزیده شد.
    عبدالسمیع یوسفزی شرکت‌کننده از هرات مقام دوم را بدست آورد.
    سیر ولی‌زاده شرکت‌کننده از کابل مقام سوم این دور از مسابقات را از آن خود کرد
    فرحناز یوسفی، شرکت‌کننده از مزار شریف، مقام بهترین بانوی این دوره را بدست آورد

در برنامه نهایی یا فینال دور اول منیژه دولت خواننده معروف تاجیکستان نیز به آوازخوانی و توزیع جوایز پرداخت.
دومین دوره

دومین دوره مسابقه ستاره افغان در سال ۱۳۸۵ خورشیدی برگزار شد و در این دوره نجیب محمودی اشتراک کننده‌ای از شهر مزار شریف لقب ستاره افغان را کسب کرد. یکی از علت‌های محبوبیت او شباهت صدایش با احمد ظاهر خواننده درگذشته افغانستان بود.

نتیجه مرحله نهایی این دوره:

    نجیب محمودی شرکت‌کننده از مزار شریف
    سروش نوا کابل
    مهدی افشار شرکت‌کننده از هرات

سومین دوره

سومین دوره مسابقه ستاره افغان در نیمه دوم سال ۱۳۸۶ خورشیدی برگزار شد و در انتها رفیع ناب‌زاده اشتراک کننده‌ای از شهر مزار شریف لقب ستاره افغان را کسب کرد. حمید سخی زاده از کابل نیز عنوان دومی را کسب کرد.

نتیجه مرحله نهایی این دوره:

    رفیع ناب‌زاده شرکت‌کننده از فاریاب
    حمید سخی‌زاده شرکت‌کننده از کابل
    لیمه سحر شرکت‌کننده از قندهار
    خالد خلوت
    طاهر شوقی (هراتی) از مهاجرین افغان مقیم تهران
    امید نظامی
    هارون یوسفی

چهارمین دوره

در این دوره از مسابقات که در سال ۱۳۸۷ برگزار شد برنده نهایی مسابقه نوید فروغ از کابل بود و نفرات دوم و سوم به ترتیب مهران گلزار و نوید صابرپور بودند.
پنجمین دوره

پنجمین دوره از این مسابقه با پیروزی نهایی ولی سازش دانش‌آموزی از هرات به پایان رسید.
ششمین دوره

این دوره در نیمه دوم سال ۱۳۸۹ آغاز شد و برنده نهایی این دوره امید الطاف بود که برنده جایزه یک خودرو شرکت نیسان شد.
هفتمین دوره

رضا رضایی برنده نهایی این دوره از مسابقات ستارهٔ افغان بود که نفرات بعدی به ترتیب متین الکوزای و الماس فراهی بودند. در این دوره به نفر اول مسابقه یک دستگاه خودروی تویوتا کرولا و به دو نفر بعدی دو دستگاه موتورسیکلت هدیه داده‌شد.
هشتمین دوره

در این دوره که در سال ۱۳۹۱ برگزار شد، اختلاف نظر زیادی بین داوران مسابقه بود که در نهایت ساجید حسین جنتی، هارون اندشوار و جمشید سخی به‌ترتیب نفرات برنده اول تا سوم مسابقه بودند.
نهمین دوره

این دوره در نیمهٔ دوم سال ۱۳۹۲ برگزارشد. ستاره این دوره ربيع الله بهزاد بود و برندگان بعدی به ترتیب نایب نایاب و آرش بارز بودند.
دهمین دوره

دهمین دوره از مسابقه در آبان ماه سال ۱۳۹۳ برگزار شد و در اسفند ماه همان سال به پایان رسید که برندگان این دوره به‌ترتیب علی ساقی، پنج‌شنبه مفتون و الیاس ایثار بودند.
یازدهمین دوره

یازدهمین دوره در آبان ماه سال ۱۳۹۴ برگزار شد درحالی‌که دو اتفاق جدید نسبت به دوره‌های قبل اتفاق افتاده بود اولین اتفاق جدید این بود که بخشی از مسابقه در خارج از افغانستان و در استرالیا برگزار شد و دومین اتفاق جدید، حضور یک خواننده رپ به‌نام زیبا حمیدی در مسابقه برای اولین بار بود. برندگان این دوره به ترتیب حبیب‌الله فانى از مزارشریف، اشکان عرب از هرات و راشد آریا بودند.
دوازدهمین دور

در دوازدهمین دور ستاره افغان که در سال ۱۳۹۵ برگزار شد، تعداد زیادی از جوانان علاقمند به موسیقی در این برنامه شرکت کردند و در نهایت از آن میان دوازده نفر به مرحله دوازده بهترین راه یافتند. از ستاره‌های مشهور این دور می‌توانیم از خلیل یوسفی، زلاله، سید جمال مبارز، بابک محمدی و ... نام ببریم. سید جمال مبارز و زلاله هاشمی از فینالیستان این برنامه بودند. مبارز نخستین رپری بود که در مرحله نهایی رسیده بود و همچنان زلاله هاشمی نخستین بانویی بود که در این مرحله حضور یافته بود. در آخر سید جمال مبارز با داشتن رأی بیشتر نسبت به زلاله هاشمی ستاره افغان دور سیزدهم این برنامه شد.
سیزدهمین دور

این دور ستاره افغان در اغاز با مشکلات زیادی روبرو شد. داوران ستاره افغان به نسبت امنیت بد به شهر جلال آباد رفته نتوانستند. در هرات نیز آگاهان دینی تظاهراتی را برای جلوگیری از برگزاری این برنامه به راه انداخته بودند. با همه این مشکلات بازهم ستاره افغان توانست استعدادهای خوبی را از سراسر افغانستان جمع‌آوری کند. از ستاره‌های مشهور این دور می‌توان از مصطفی هنرجو و منصور جلال نام برد. در این برنامه هیچ نماینده یی از طبقه اناث نبود. در مرحله نهایی این برنامه که به‌طور زنده از تلوزیون طلوع به پخش میرسید مصطفی هنرجو با کسب بیشترین رأی عنوان ستاره افغان را از آن خود کرد.
چهاردهمین دور

چهاردهمین دور ستاره افغان تنها در شهر کابل شروع به کشف استعدادها کرد و عبدالسلام مفتون در جایگاه چهارم قرار گرفت و زهرا الهام، فیروز فاضل و وسیم انوری به دور سه بهترین راه یافتند که از این میان فیروز فاضل جایگاه سوم را بدست آورد و برای نخستین‌بار یک زن یعنی زهرا الهام جایگاه نخست را به دست آورد و تاریخ‌ساز شد.[۱]
مجریان

    امید نظامی
    مصطفی عزیزیار
    حسام فرزان
    احمد پوپل

داوران

    آریانا سعید و گاهی شهلا زلاند
    قَیس اُلفت
    سَیدا گل مینا
    عبید جوینده

برآیندها

این مسابقه تا حدود زیادی توانسته‌است در معرفی چهره‌های جدید موسیقی موفق باشد. تعدادی از شرکت کننده‌های این مسابقه همانند آرش بارز، شکیب همدرد و نجیب محمودی توانستند کار خوانندگی را ادامه دهند و آلبوم‌هایی را ارائه دهند. در مقابل بسیاری نیز همانند سمیع یوسفزی که در اولین دوره این مسابقه رتبه دوم را بدست آورده بود چندان فعالیت هنری ای نداشتند. بجز فریده ترانه سایر بانوان شرکت‌کننده نیز چندان درخششی در فعالیت حرفه‌ای نداشتند.
منابعبرچسب ها اینستاگرام Instagram خلیل یوسفی ارتباط با خلیل یوسفی خلیل یوسفی ازدواج خلیل یوسفی کجاست؟ صفحه مجازی خلیل یوسفی شماره تلفن خلیل یوسفی عکسهای امسال خلیل یوسفی بیوگرافی خلیل یوسفی دوست دختر خلیل یوسفی تحصیلات خلیل یوسفی عکس خلیل یوسفی خانه / ثروت خلیل یوسفی خلیل یوسفی و همسرش آخرین خبر خلیل یوسفی کانال تلگرام خلیل یوسفی دوست پسر خلیل یوسفی خلیل یوسفی قبل عمل زیبایی عکسهای خلیل یوسفی سن خلیل یوسفی خلیل یوسفی کیست؟
اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟